-->

Ověřené a funkční vnější manžety přední nápravy na Leganzu?

Re: Ověřené a funkční vnější manžety přední nápravy na Legan

Poslaťod topol » 17 Aug 2018, 20:34

Pěkný den.
Nemám Leganzu ale Kalose 1,4 16 ven. Proč sem teda píši. Na jaře mě měnili na pravém předku kroužek ABS . Jako dobrý ale poslední dobou jsem pozoroval ,že pravé přední je stále špinavý. No zjistil jsem, že když mě měnili ten kroužek a přivařovali ho asi na třech bodech a ne jednom místě holt manžetu trochu chytil plamenem . Řekli mě ,že těch šest až osum stovek nová manžeta. Manžeta je hned za kolem a kreje křížák. Díval jsem se jak to dělá a čekal jsem ,že snad vyndá i poloosu. Houbelec vzal takovýho "pavouka"se šesti nohama, které byly staženy ,že se vešly přez ten velký otvor do toho malého co je průměrem asi 25 mm. Potom toho "pavouka připojil na vzduch a pavouk začal ten malý průměr roztahovat
až byl roztaženej tak, že šel normálně navlíknou přes kroužek ABS ! Vypustil vzduch s toho "pavouka" manžeta se zase stáhla na průměr poloosy !!! Koukal jsem jak trubka ! Dal vazelínu a pasky a hotovo. Manžeta komplet s vazelinou a s páskami od fi. Hart !!! Tak jsem zvědavý co ta manžeta vydrží ?! Kdo to zná přznejte se já to viděl poprvé !!!
No nic hlavně ať zas jezdí a nezlobí !!!
Vl.
topol
Profík

Poslaťod conpet » 17 Aug 2018, 22:50

Na YT je video jak se to dělá. Ušetří to hodně práce.
Sorry Bille , já jedu na LINUXU
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod topol » 18 Aug 2018, 12:42

Pěkný den .
Přesně vono ! Ale jak říkám já na to koukal jak trubka ! Jinak já vycházel na Voskovcovo a Werichovo "Klidně seďme na židli,čtěme Bibli, tam to všechno je !"
Takže Bibli nechám stranou budu se modlit podle YT !
No hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
topol
Profík

Poslaťod jjoohny » 19 Okt 2018, 21:44

My s tým robíme stále je to na vzduch a sú ktomu špecialne manžety ktoré sa daju nastrihat na hociakú dlžku a rozmer a hlavne sa dajú natiahnut :,P :,P :,P
jjoohny
Profík

Predchádzajúci

Späť na Technická sekcia - pomoc a rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia