-->

Leganza světlomet - rozdíly

Leganza světlomet - rozdíly

Poslaťod Slam » 20 Nov 2020, 00:40

Dokazál by mi prosím někdo říct, jestli je pravý světlomet na Leganzu s číslem 96206542 zaměnitelný s číslem 96206544?

96206542 má označení: [DR] RH (LHD)
96206544 má označení: [ER] RH (LHD)

Co znamená to první písmeno D/E? Není náhodou ten s nižším číslem bez el. nastavování (podle fotek mu totiž chybí taková ta "krabička" uprostřed, co má 96206544 - viz foto)? :oops:

96206544:
Obrázok

96206542:
Obrázok

PS: Případně jestli se třeba ta "krabička" nedá snadno předělat na ten druhý světlomet?
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Re: Leganza světlomet - rozdíly

Poslaťod peha » 21 Nov 2020, 21:40

Pokud viem ta krabička je na náklon svetla pri naložení auta , to je ovládané tým kolieskom pri intenzite palubky.Ten druhý to nemá a nastaviť sa dá ručne lenže mu tam chýba taká hrebienok čo spája to biele s tou kolajničkou .Takže si myslím že sa ta automatika dá na neho namontovať. Najlahšie je na starom svetle tu krabičku sundať a uvidíš ako to tam vyzerá.
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Sme DAEWOO , Sme légia , Neodpúštame , Nezabúdame , Očakávajte nás
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod jjoohny » 21 Nov 2020, 21:53

Ahoj áno ten spodný je bez elektrického nastavovania a ten vrchný s elektrickým :P vrchné svetlo má motorček mal by sa dat demontovat a možno aj dat na ten bez motorčeka musel by som to vidiet na živo :P na niektorých svetlometoch od výroby nie je. Potom sa prehadzuje a té svetlá sú znuka ešte zafixované stah.páskou :P
jjoohny
Profík

Poslaťod peha » 23 Nov 2020, 00:10

Já mám jeden starý v pivnici tak sa na neho zajtra pozriem :,P
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Sme DAEWOO , Sme légia , Neodpúštame , Nezabúdame , Očakávajte nás
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod Slam » 08 Dec 2020, 17:10

Jak to v té pivnici dopadlo? :N

Bohužel jsem nakonec zjistil, že s těmi světlomety je to složitější, že je jich hned několik typů, které se prý liší i el. zapojením! To mi řekli teď v Carmaxu. :-::pr
Podle VINu na mé auto patří světlomery B (tj. BL a BR), starší jsou E (EL a ER), pak ještě existují D, či H nebo R pro pravostranné řízení.
Tohle písmenné označení (kterému samozřejmě odpovídá i číslo dílu) je totiž hned patrné na světlometu, protože je na něm shora červeně natištěno.
Jenže když otevřu kapotu já, tak tam mám BL a ER! :-Oo Na tom BL je navíc vyražena oboustranná šipka s písmeny D a U - to znamená co? Podařilo se mi sehnat nový levý, jenže ten je EL a teď nedokážu zjistit (aniž bych to zkoušel přímo na autě), v čem se to zapojení vlastně liší?
Že by hned u světla byl přislušný svazek kabeláže, který se dá také vyměnit? Je to docela drahá sranda, abych zkusmo zkusil něco objednat v cizině, protože v Česko-Slovensku nelze sehnat žádný nový světlomet, natož abych si ještě vybíral písmenko. :mrgreen:

Obrázok

Obrázok
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Späť na Technická sekcia - pomoc a rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť