-->

problem s lpg

problem s lpg

Poslaťod roman » 21 Jún 2013, 22:56

Zdravim. Bol som nuteny predat svoju krasnu bezchybnu bordovu nubiru a kupit 7 miestne auto a tu zacina problem s ktorym sa obraciam na Pehu.
Raz sme sa stretli v maninskej a si mi toho dost povysveltloval.
Kupil som peugeot 308sw 1,6 vti s lpg landi renzo montovane v Cechach. Predajca mi samozrejme vsetko zatail a tvrdil,zeauto jazdi ok. Po prichode domov mi vyhodilo check a auto zacalo ist na 3 valce.Diagnostika benzinu povedala,ze je:
-trvala zavada spalovania na neurcitych valcoch
-Prechodna zavada.Informacia medzi vstupnou a vystupnou sondou koherence
-Prechodna zavada.Zavada regulacie bohatosti zmesi.Zmes je prilis bohata zmes
To ovplivnilo aj RJ benzinu,ktora vypla niektoru cievku a robilo to aj na benzin.Po vypnuti motoru a znova nastartovani to slo v poriadku pokial znova nevyhodilo chybu a nasledne chod na 3 valce. Pokial to slo na vsetky valce na rovnomernej jazde to trhalo celym autom.
Na cisty benzin to jazdi bezchybne.
Sklepal som sviecky,ktore mali byt nove z 1,1 mm na 0,6 a auto ozilo jazdilo ako nove,len mierne potrhavalo,ale nie vela,na to sa da zvyknut.
Po asi tisic km som vymenil filtre a sa vsetko zopakovalo,sice na 3 valce to uz nechodi,len 1 raz,ale neda sa s nim ist jednym tempom,lebo s nim neuveritelne trha a vyskakuje check .Najvyraznejsie to je ked mierne uberem plyn,vtedy to neuveritelne skace.Niekedy to prestane na par km a potom zas.
Zavolal som do servisu kde montovali lpg a samozrejme toto auto velmi dobre ppoznaju. Od zaciatku im robi problemy,ze ide trhano na ustalenej jazde.Vraj ked to robi idu do peugeotu na nastavenie klapky,lebo to sa musi pri tomto systeme potom jazda na kazdom prevodovom stupni 2000 ot,4000 ot,vymena sviecok,vyladenie systemu a cca 3 mesiace jazdi dobre,potom sa znova vrati trhany chod a nikto nevie preco. Vraj ho ladili na milion sposobov a stale to robi tak musi byt chyba asi v benzine. Program v RJ je ulozeny napevno a vymena filtrov nema na to vpliv,jedine zasah z vonku. Iny system sa tam da dat s nejakymi obmedzeniami,nakolko ma auto elektricky natacane vackove hriadele /premenne casovanie ventilov/,ine systemy lpg potrebuju podtlak,landi renzo nie. Keby som aj dal iny system mozno po roku zahapruje a vratim sa k landi renzo na ktore mam este rok zaruku.
Prosim ta nevies co tomu moze byt?
Pripadne dal by sa tam prerobit nejaky iny system vhodny do tohto auta,tak aby to co najmenej stalo,lebo uz som do toho vrazil velmi vela.Nerad by som dal znova 33000 korun za novy system.Po tvojich radach som s nubirou najazdil este 100000km bez hociakeho zasahu do lpg.
roman
Začiatočník

Re: problem s lpg

Poslaťod peha » 22 Jún 2013, 09:10

zdravím no asi takto síce sa v peugote nevyznám no predpokladám že to bude ako u iných a to že to trhanie vždy na 99% zapríčiní elektrikaa to čo popisuješ už docela ukazuje na vadný modul zapalovanianeviem aký máš ale pokud ako daewoo že je komplet na 4 valce mal by si zohnať dáký ne vrakovisku alebo z polska poprípade či nemáš známeho s takým istým autom.Je docela vhodné že pokud budeš brať staršiu ta neber z auta čo jazdí na plyn ono sa to práve plynovým stáva.Inak pokud je plyn riadený lambdou je dobré ju premerať a keď takn použiť miesto atuátora bručný škrtič no ale pri takej závade to vetšinou vynecháva celý motor.Já by so rišil tu cievku alebo modul podla toho čo tam máš a ješte pokud tam máš sviečkové kabely vymen aj tie pokud opravdu niesú nové. :|
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Sme DAEWOO , Sme légia , Neodpúštame , Nezabúdame , Očakávajte nás
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod roman » 22 Jún 2013, 10:28

Su tam cievky priamo nasunute na svieckach,skusim teda 2 objednat na zaciatok.
Nemoze robit problem aj dlhe potrubie od vstrekovaca do sacieho potrubia?
Obrázok
roman
Začiatočník

Poslaťod peha » 22 Jún 2013, 13:10

hadičky od vstrekovačou by mali mať rovnakú dlžku tedy dá sa najdlhšia a podla nej ostatné no my to dávame ta aby hadička nemala viac ako 25 cm ale snažíme sa čo najkratšej ako pozerám tak to asi máš dobre ale aby boli rovnaké pozerám že tam máš sekvenciu tak to skúšame tak že pokud dojde k výpadku a motor trhá tak postupne priškrtíme tie hadičky od vstrekovačou a tam potom poznáš ktorý valec vynecháva no a potom je dobré len zameniť ten vstrekovač zo zle palácieho valca a dať tam jeden dobrý je totiš možné že to robí jeden zo vstrekovačou tak skús tento postup a pri dalšom výpadku sús či to je ten čo to robil aj inde :|
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod roman » 23 Jún 2013, 15:01

Vcera som nabehal 400 km,250 to auto slo normalne. Potom znama chyba,trhanie a vypadok 1 valca. Odpojil som napajanie jednotlivych cievok na chvilku a zistil,ze to robi 1 valec z lava.Dal som do nho cisto novu sviecku.Zachvilku znova chyba,vymenil som cievku,chvilku slo normalne a zasa chyba.Vecer som precvital tvoju spravu a dnes som zamenil hadicky a napajanie na vstrekoch a cyhba sa presunula. Takze bud RJ,ale asi vstrek. Az divne,ze si to nikto neuvedomil,asi brali,ze su vstreky nove,alebo co. Cital som,ze sa landi vstreky nedaju repasovat. Idem ho dat na ultrazvuk,ci pomoze. Popripade mozem tam dat iny nejaky vstrek?Su zamenne aj s inymi znackami? Treba nastavit aj RJ po ultrazvuku,alebo vymene?

Inak hadicky maju cca 35-40cm.
roman
Začiatočník

Poslaťod peha » 23 Jún 2013, 17:33

Ano diagnostikuješ správne takže pokud sa dajú tie vstreky meniť medzi sebou urob to a mal by potom kolabovať iný valec a budeš si na istom . My používame vstreky VALTEC sú velmi dobré a jednotlivé čiže bez problémv sa menia ale aj tieto sa dajú zameniť no je totiš možné že ta cievka na vstrekovači môže už od jednotky dostávať zlý signál ale to sa dá práve tým prehodením vstrekou vylúčiť alebo určiť :|

Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod roman » 23 Jún 2013, 21:24

Takze som vybral vstreky z ultrazvuku,nahodil a po 20 km pokles vykonu,potom trhanie a nakoniec chod na tri valce,vymena hadiciek a napajania na dvoch vstrekoch.Zachvilku pokles vykonu trahanie a zrazu plny vykon,po 10 km chod na 3 valce vynechal zasa iny valec po vymene vstrekov. Takze RJ. Viem,ze sa neda takto nadialku,ale co to moze sposobovat? Zeby bola vadna? Ukladaju sa v nej zavady,zeby ich diagnostika videla?
roman
Začiatočník

Poslaťod peha » 24 Jún 2013, 06:55

Ano stáva sa to že jednotka odíde a bohužial potom už je to možné len výmenou no dá sa ju pohladať v Polsku tam vyjde lacnejšie ale je dobrè pozneť postoj servisu lebo nastavenie je nutné cez diagnostiku.To že takúto závadu diagnostika neodhalí sa tiež stáva.

Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod roman » 24 Jún 2013, 15:36

Prave som sa vratil z 2 lpg servisov,kde sa nedokazali napojit na RJ LPG a nevedeli preco. Kable original na Landi renzo. Bud nejaka chyba v komunikacii,alebo zakodovana. Po kliknuti na spojenie vyskocila hlaska v anglictine.Vyrozumel som len tolko,ze spojenie prerusene,nekompatibilne cosi. O co moze ist?
roman
Začiatočník

Poslaťod peha » 24 Jún 2013, 18:00

To ti neporadím my sme Landi sekvenčné nemontovali takže ani nastavovacie ani diagnostiku na to nemáme tu u Nás je najbližší servis v košiciach ale Ty máš systém ktorý montovali holandani a to je všeobecný problém starších sekvencií no pokud nebudeš mať v okolí servis ktorý má nastavovanie na tvôj typ jednotky tak je možnosť zohnať ho napríklad v polsku ale pokud nemáš korektnú firmu čo to zvládne je tu potom jediná ale drahšia možnosť......všetko ti v aute zostáva čiže nádrž,vedenie,reduktor no ale potom je potrebné vymeniž jednotku a vstrekovače a vypínač to sa predáva ako diely a tam si vyberieš taký typ ktorý máš možnosť servisovať v blízkom okolí.

My to tak dosť často u dovozových aut riešime no nieje to strašenie ale vetšinou práve pre také chyby sa to auto predávalo u nás je vela Oktávok ktoré sme nakoniec takým to spôsobom prekopali no nieje to dáko lacné ale dakedy sa to oplatí

Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Ďalší

Späť na Technická sekcia - pomoc a rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť