-->

Leganza - rachtání v palubce a rez

Leganza - rachtání v palubce a rez

Poslaťod Slam » 30 Sep 2014, 18:56

Ahoj,
kontroloval jsem lak auta a vše v pořádku, až na 2 místa:

1. Postupně se zvětšující puchýř na hraně LP blatníku (tam, kde navazuje nárazník), který byl bohužel po nehodě měněn v červnu 2010 včetně podběhu. :-| Co bych s tím měl/mohl udělat? :?:
2. Držák pravého zrcátka v dolní části je špatně usazený na tu těsnící gumovou lištu, je tam malá škvíra, kde je to pod tou gumou celé vyrezlé. :mrgreen: Co bych s tím měl/mohl udělat a jak nejsnadněji demontovat zrcátko? :?:

A nakonec se mi začalo z levého horního rohu palubky ozývat za jízdy rachtání (v místě žlutého oválu na fotografii - vedle výškového reproduktoru), asi mi tam zapadl šroubek nebo něco takového (stačí rukou na to místo poklepat) a v místě červeného oválu na fotografii je ten bílý boční plast uvolněný, takže rachtá taky. :-/s Jak se tam mohu co nejjednodušeji dostat, resp. co a kde musím demontovat? :?:

Děkuji předem mockrát za pomoc zkušenějších kolegů... :-P

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Re: Leganza - rachtání v palubce a rez

Poslaťod peha » 30 Sep 2014, 21:04

Gratulujem mám to isté ako ty takže tie puchýřky budem riešiť cez kamaráda na jar a tam čo ti rachtá palubka to som vyriešil molitanom proste som ho tam pchal až na dozaz a už to ani neškrípe ani nerachtá.

Zrcátko sa demontuje tak že sundaj ten trojuhelník čo je y vnútornej strany(je tam nacvajknutá) a pod ním sú 2 alebo 3 skrutky tie povol a máš zrkadlo dole jo ješte tam zozpoj konektor.

A ten bočný svetlý plast je tiež len nacvaknutý no a pod palubku sa dostaneš zospodu ale keď tak tady je návod ako vybrať budíky a to keď urobíš tam máš prístup k reprákom jo tady je celá demontáž viewtopic.php?f=38&t=97
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Sme DAEWOO , Sme légia , Neodpúštame , Nezabúdame , Očakávajte nás
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod Slam » 01 Okt 2014, 10:03

SUPER! Jako vždy děkuji za vyčerpávající instruktáž. :-:
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Poslaťod Slam » 24 Jún 2016, 15:36

Tak jsem se po mnoha letech zase rozhodl dát exteriér mého autíčka do pořádku, takže už je 2. týden na "zkrášlovací" kůře, pak snad zase bude vypadat jako "zamlada". :|

Dokopal mě k tomu zejména ten postupně se zvětšující puchýř na hraně LP blatníku, když jsem si porovnal loňskou a letošní fotku téhož místa: :-/s

Obrázok Obrázok

Včera navíc ohledně rzi u pravého zrcátka se po odstrojení přišlo na to, že je totálně vyrezlá vodící lišta skla! Je to docela podivné, protože vypadá jako z nějaké slitiny a ne jako kus obyčejného železa... Dnes jsem na vrakáči koupil ze starší Leganzy celé dveře a tam ta lišta vypadá jak nová. :-::pr Tak buďto mi tam někdo nalil kyselinu nebo tam nějak brutálně zatéká... :-Hm Rám dveří naštěstí není výrazně rzí postižen, jen ta lišta - viz foto (moje a z vraku):

Obrázok Obrázok
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Poslaťod conpet » 25 Jún 2016, 19:59

no fuj :oops:
Sorry Bille , já jedu na LINUXU
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod peha » 26 Jún 2016, 20:57

Já mám to isté.pluzgier na zadnom blatníku,v rohu vodičových dverí a hlavne totálne zožranô vodiacú lyštu ako má Slam :-/s No ale pokud sa dá mechanicky potvora do poriadku tiež dám opraviť tie blbinky. :|
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod Slam » 04 Júl 2016, 16:24

Tak mám auto zase "jako nové". :|
Nikde žádná rez ani škrábaneček:

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Poslaťod peha » 04 Júl 2016, 21:41

Fešanda .No Já uvidím ako sa rozhodneme ne budúci rok a keby som ju ješte pretlačil cez STK tak nechám tiež obnoviť tu hrdzu :P

Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod conpet » 04 Júl 2016, 22:51

jako nová :-P na kolik to přišlo ??
Sorry Bille , já jedu na LINUXU
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod Slam » 05 Júl 2016, 00:37

Radši snad no comment (bych dnes už neusnul, kdybych tu cifru viděl před sebou), ale víc jak 5 let jenom chřadla, tak si to už zasloužila... :P
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Späť na Technická sekcia - pomoc a rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť