-->

Palivový filtr

Re: Palivový filtr

Poslaťod Slam » 15 Okt 2018, 11:02

Já pravidelně liju BA 95 OPTIMAL:
https://www.ceproas.cz/eurooil/sortiment-paliv

...ale spíš z prozaických důvody (ČEPRO je jediná pumpa u nás ve městečku, ceny obecně slušné, je jenom o 40-50 hal dražší než Natural, mám slevu 40 hal/l u mé banky). Navíc mi je ČEPRO sympatické, neboť když jsem jezdil autem na naftu, tak nabízel nepančovanou naftu jako standard a ne jen za příplatek jako všude jinde...

No teď jsme si všiml, že u MOLu mám slevu 1,5% u mého vydavatele karty a tam tvrdí, že aditiva mají ve všem (EVO) a 2 pumpy mám také při cestě z práce.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Poslaťod topol » 28 Okt 2019, 19:10

Re: návod - výmena filtra palivového čerpadla
Upravit

Smazat

Nahlásit

Citovat

Příspěvek
od Topol-1 » pon říj 28, 2019 18:00
Pěkný den.
Jako stalo se mi to už v létě, když jsem byl na srazu v Ježově. Holt jsem potřeboval a tak jsem zastavil v lese no a auto na volnoběh zhaslo.
Potom později jsem pozoroval, že motor blbne při nízkých otáčkách. No a včera protože je dnes 101 let republiky a 74 výročí znárodnění a obchody jsou zavřený a tak jsem byl asi ve dvou / Lidll, Kaufland a když jsem zastavil u Penny a vrátil jsem se k autu tak holt mrtvý brouk! No už jsem myslel, že si budu muset zavolat o odtah . Ale naskočil a tak protože mi i někteří potvrzovali, že to může být čerpadlo a tak i když jsem neměl novou ponožku/filtr/tak jsem se do toho po obědě pustil abych měl jistotu. Jako sajrajtu nepatrně ponožka jako hnědá jak ji má tam na fotce. Tak jsem ji prostříkl zevnitř čistým benzinem a profoukl kompresorem a protože tam mám dobrý 3/4 nádrže tak jsem to zase dal dohromady auto nastartoval a dobrý. Všechno hotový za necelou hodinku. No uvidíme příští rok třeba bych to udělal i vytřením nádrže a novou ponožkou ale když jsem viděl dneska jednoho vysokého politika a já jsem ještě o nějaký rok starší tak nevím nevím
No nic uvidíme třeba vyměním svíčky ale ty zase nemohou /si myslím/ odejít najednou.
Tak ať už jezdí a nezlobí
topol
Profík

Poslaťod conpet » 28 Okt 2019, 21:10

Ucpaný filtr by se měl projevit při vyšším výkonu - nestačí protéct více benzínu. Na volnoběh asi ne. Aspoň tak si to myslím já :|
Sorry Bille , já jedu na LINUXU
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod topol » 29 Okt 2019, 17:25

Pěkný den.
Jako Petře souhlasím ale jako Kalos vyrobený 2003 najeto 141510 km a jsem třetí majitel a určitě to přede mnou nikdo nedělal.No a jestli
počítám dobře a když budu počítat 7l/100km tak je to pomalu 10m3 benzinu !!! Určitě byl i třeba nalejvaný s kanystrů . Jinak se podívám na svíčky .
Projdu i jiné ale i třeba imobilizér a nějaké relátko se lepí nebo něco podobného.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
topol
Profík

Poslaťod topol » 02 Nov 2019, 11:12

Pěkný den.
Tak tohle se mi stalo toho 27, a to nějak potom naskočil ale taky jsem nevěděl co se děje. Tak jsem i vyndal palivové čerpadlo a
vyčistil ponožku /filtr v nádrži/. No a chystal jsem se ,že budu procházet postupně možné problémové části. No a včera jsem taky zastavil ve městě
a když jsem přišel k autu tak zase "mrtvý brouk" . Jen tak jsem seděl a odhadoval co to prevít může být ? Pak mě napadlo projít kontakty.
Takže jsem zdvihnul kapotu a postupně rozpojil a zase zapojil co šlo. Dokonce jsem i odkryl počítač a odpojil a zase vrátil jednotlivé komponenty.
Potom jsem sednul a otočil klíčkem a na první otočení motoru naskočil ! Oni kontakty oxidují a už je problém.
Toto jsem si objednal. Je to jen základ ale když auto začne zlobit tak se dá říct, že ten hlavní mi to řekne.
No uvidíme a jak říkám ať už hlavně jezdí a nezlobí !!!
Vl.
https://aukro.cz/autodiagnostika-elm-32 ... SE_CONFIRM
topol
Profík

Poslaťod conpet » 03 Nov 2019, 01:31

Odkaz mě nefunguje. Ale jestli je to elm 327 tak tu už dávno mám. Na základní chyby bohatě stačí.
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod topol » 03 Nov 2019, 10:52

Pěkný den.
Přesně on. Já už ho měl a kupoval jsem ho už dávno ale půjčil si ho syn a ten se odstěhoval. Právě když ho máš napíchnutý tak víš hned co je za problém.
Takhle jsem jak píšu rozpojoval ale vlastně nevím co to opravdu bylo možná se to objeví znova.
Ale hlavně ať nám jezdí a nezlobí :-P
https://aukro.cz/autodiagnostika-elm-32 ... SE_CONFIRM
topol
Profík

Poslaťod peha » 03 Nov 2019, 14:54

Hele takú potvoru modrú kúpil kamarát na Aliexpresu a po zapojení mu to totálne vymlátilo riadiacu jednotku.Bol v tom super výrus takže bacha na tie OBD , já by som to v živote do auta nezapojil :|
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Sme DAEWOO , Sme légia , Neodpúštame , Nezabúdame , Očakávajte nás
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod conpet » 03 Nov 2019, 22:56

V pohodě používám pro čtení on-line dat. Lambda, dobíjení, teplota, rychlost, map senzor atd. Jen když ho nechám na pořád v zásuvce tak pořád svítí, tak to raději vytahuju. Dají se k tomu dokoupit externí display který vlastně úplně nahradí přístrojovou desku (budíky)
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod topol » 03 Nov 2019, 23:04

Pěkný den.
Péťo /PEHA/ i to je asi možné .I když v dnešním světě to jinak asi nejde. Hlavně, že se ti nedostanou na konto ?!?! I když by se mě dostali na účet
tak by mě tam určitě něco přidali :-Hm ?!?! Já tam mám tak akorát na funus no a ještě asi na dvě basy piva :-Oo Jinak před převratem stát platil i funus :-Y
I když to co jsem napsal tak je pravda ale já už jeden ELM 327 OBD BLUETOOTH ANDROID měl ale jak jsem psal syn si ho sebral a já byl spokojen!
Ty základní funkce jako třeba EGR jsem vymazal ale tam to u mě bude nejspíš lambda sonda i když jsem starší jak ona tak ta to bude mít už taky za sebou !!!
Víte já jsem s těhle "věciček" unešenej !!! Když budu psát co jsem si všechno dokoupil tak asi mám co má nový BMW X5. Víte asi jsem to už tady psal ale já ,když začal chodit do první třídy tak jsme měli půl roku BŘIDLICOVÉ TABULKY :-nn Víte tihle různí hajzlové a viry jsou holt součást lidstva a nic s tím nikdo nic neudělá
Trochu jsem se rozepsal ale to víte to je to "mléko starců" tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!! :-P
Vl.
topol
Profík

PredchádzajúciĎalší

Späť na Technická sekcia - pomoc a rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť