-->

Uchycení vnitřního zpětného zrcátka má vůli

Uchycení vnitřního zpětného zrcátka má vůli

Poslaťod Slam » 14 Feb 2019, 18:19

Ahoj, byl jsem dnes nucen vyměnit čelní sklo.

Na starém skle se na Nový rok (na stojícím autě - že by mráz?!) objevila prasklina, která začínala na hraně pod začátkem pravého stěrače, byla do necelé půlky levého stěrače a po následující jízdě pokračovala kolem levého stěrače a (naštěstí) zase vyjela ven na hraně vedle levého stěrače (viz foto). Naštěstí to bylo těsně kolem levého stěrače, takže to nevadilo ve výhledu a dokonce jsem s tím bez problémů prošel STK. 8) Nicméně jsem nechtěl riskovat (za deště/sněhu kolem praskliny zevnitř kondenzovala voda) a rozhodl se pro výměnu za nové sklo. Nejdříve jsem si ho objednal přímo (včetně těsnění vyšlo na 2 400 Kč), ale dorazilo se škrábancem nebo prasklinkou asi 4 cm a další sklo už neměli, takže jsem se ho objednal podruhé raději včetně montáže (sklo s těsněním vyšlo sice o více jak polovinu dráž, ale zase to bylo na pohodu).

A konečně k mému dotazu - sklo se dodává s již přilepeným držákem vnitřního zpětného zrcátka, já si dokonce pořídil zcela nové originální vnitřní zpětné zrcátko (vypadá stejně jako to staré), jenž po zacvaknutí do toho držáku na skle má vůli, takže za jízdy se hrozně klepe a nedá se do něj koukat. :oops: Pán se ho snažil podlepit páskou, ale to moc nepomohlo, stále se do něj nedá koukat. :(

Nemá s tím někdo zkušenosti a nezná nějaký fígl, jak ho tam pevně uchytit (ale tak, aby šlo v budoucnu sundat bez zničení)?
Mám i nový originální lepící držák, co jsem koupil se zrcátkem, ale strhávat stávající a dávat tam další nový bych chtěl zkusit až jako poslední možnost. :idea:

Obrázok

Pro zajímavost - zkoumal jsem podle označení původ skla a staré i nové bylo vyrobeno v Teplicích, akorát to "nové" je mnohem starší! :-Oo
1946 – 1989: Sklo Union n.p. Teplice
1991 - 1997: Glavunion a.s. Teplice (o.z. Thorax)
1997 - 1999: Splintex a.s.
1999 - 2003: Splirec Czech s.r.o.
2003 - 2010: AGC (Asahi Glass Company) AVO Bílina s.r.o.
2010 - dosud: AGC (Asahi Glass Company) Automotive Czech a.s

Obrázok
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Re: Uchycení vnitřního zpětného zrcátka má vůli

Poslaťod peha » 14 Feb 2019, 19:18

Takže na úvod.....prasklinu mám takú ako Ty a tiež idem meniť sklo :D A zrkadlo no ako to popísať.Proste od spodu tej nožky je drážka a v nej je tak šikmo hore skrutka (červík) je na imbus ale momentálne neviem aký takže typnem asi 5 a tým sa zrkadlo uťahuje.
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Sme DAEWOO , Sme légia , Neodpúštame , Nezabúdame , Očakávajte nás
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod Slam » 15 Feb 2019, 11:27

Díky, je to přesně tak, Richard na vedlejším fóru mě také poučil: :-:

Obrázok
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Poslaťod peha » 15 Feb 2019, 23:37

Tak tak Já si to tiež občas doťahujem lebo ono sa to samo povoluje :D
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Sme DAEWOO , Sme légia , Neodpúštame , Nezabúdame , Očakávajte nás
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod jjoohny » 16 Feb 2019, 21:26

Treba tam dat tmel na závity a nebude sa :grin:
jjoohny
Profík

Poslaťod Slam » 19 Feb 2019, 15:53

Na fotce je vidět modrá barva (ten tmel tam je od výroby). Dával jsem fungl nové zrcátko, tak se snad uvolňovat nebude (to staré se mi taky nikdy neuvolnilo).
Dotáhl jsem na krev bitem (ne tím zahnutým drátem, co se většinou na imbusy používá).
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Poslaťod conpet » 21 Feb 2019, 01:27

Já měl spíš problém že mě 2x upadlo ze skla i s držákem :-Oo
Sorry Bille , já jedu na LINUXU
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod jjoohny » 21 Feb 2019, 19:16

tak to je už vetší problém :D do mna ked drbla tá ženská do zadu tak sa od toho nárazu odlepilo tiež od skla :-/s dostat na to neaké špeciálne lepidlá ale ja tomu neverím nevydrží to dlho :-nn orginál je orginál :D
jjoohny
Profík

Späť na Technická sekcia - pomoc a rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť