-->

EGR

EGR

Poslaťod topol » 15 Júl 2018, 20:43

Pěkný den.
Toto jsem dával v pátek u sousedů ale ono je to platný pro více vozů !!!
Pěkný den !
Tak po delší době se vracím k tematu check a egr . Na Kalosovi 1,2 jsem měl egr zaslepenej a nebyly problémy.
No teď mám Kalose 1,4 16 v .No a tuhle jsem se vracel z Děčína a pochopitelně Prácheň. Dolů jsem hodně brzdil motorem no a začal svítit prevít check ! No vymazali jsme /pochopitelně egr/. No a máme u nás vnoučata a tak ,že zajedem na Ještěd .Jel jsem přes Liberec na parkoviště pod lanovkou. Cesty od Liberce na několika místech rozkopaný a tak jsem se na zpáteční cestu rozhodl na Křížany no to je cesta tak asi v půli Ještědu a sámá serpentýna i pomalu 180° !
No a zase začal svítit check ! Takže se asi do něj zítra pustím pak ,když tak dám vědět jak to dopadlo.
Jinak jen tak parkovné 100k a jizda lanovkou dva dospělí a jedno dítě 12 let to druhý nám nepočítali 5 let no a cena ?
Jedna cesta trvá asi pět minut takže nahoru a dolů napsali první třída /stojí se / a cena 372 kč !!!
Jinak zdravím a hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
Pěkný den .
Takže hotovo ! Samozřejmě karbon a zapeklí pístek ! Abych s ním pohnul tak jsem musel použít tyčku a kladívko. No potom benzin a čistící sprej.Zaslepil jsem to před tím el.magnetem.
Nakapal jsem trochu /pár kapek / motorovýho oleje a udělal nové těsnění BEZ OTVORŮ s dural plechu asi 0,5 mm. Takže bude po problémech s egrem ! Mám i asi čtyři fotky ale nemám rajče. Mám sice rajčat dost ale ve skleníku ?!
Tak přátelé ať se daří a ať nám jezdí a nezlobí !!!
Vl.
topol
Profík

Re: EGR

Poslaťod conpet » 16 Júl 2018, 21:39

Ahoj Vláďo, nevím co udělá zaslepený egr na emisích. RJ ho sice ovládá , ale na změnu emisí to mená žádný vliv. Nevím jestli to poznají nebo ne. Teď jsem byl na stk a jelikož je to benzín , tak to nijak zvlášť netrápil. Přede mnou byla naftová fábia a tu teda pěkně drásal.
Sorry Bille , já jedu na LINUXU
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod topol » 17 Júl 2018, 17:57

Pěkný den.
Péťo jak už dřív psal u sousedů palix tak , že to není až tolik, že by to poznali. Ale já už na minulém když jsem jel na STK tak jsem podložky vyměnil. Tady je to samé .
Stačí 15-20 min. je tam zas origoš těsnění !!!
Jinak koukám, že jsem napsal blbost?!? Zatáčka 180° :-::pr Samozřejmě 360°! Ty to znáš není to tak dlouho co jste byli na Ještědu ! Dávám sem tu mapu kudy jsme jeli a tam je vidět a tam jsou vidět serpentýny a i převýšení , které je na pár kilometrech 461 m !!!
Tak ať nám jezdí a nezlobí !!!
https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... t=&rt=&rt=
topol
Profík

Poslaťod topol » 19 Máj 2019, 22:58

Pěkný den !!!
Dával jsem to k sousedům ale ono je to vlastně jedno tady se bavím sám se sebou tak mi ani nikdo nenadává :-K :-K :-K Dík !!!
Pěkný den .
Nejdřív mi dovolte jen krátce vzpomenout "Dedo Miky" ten zakládal toto téma a podle jeho příspěvků výbornej elektrikář
a i sportovec ! Nepoznal jsem ho sice osobně ale mnohé jeho rady mi i pomohly ! Takže "Dedo Miky" dík !!!
Jinak nevím jestli jsem to psal ale byl jsem na STK tak jsem dal těsnění EGR tak jak má být no a nyní vracím zaslepeni !!!
EGR má určitě svůj význam ale já jsem už starší "chalán" a neumím se smířit s tím ,že výfuk jde zpět !!! Podle mě je to asi tak jako když bych si "prdnul do talíře a měl bych to sníst !!!!!
No nic hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!
Vl.
topol
Profík

Poslaťod topol » 19 Máj 2019, 23:09

Omlouvám se asi jsem sentimentální ale kdo ho přehlíd tak to je dedo miky !!!
http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Děkuji !!!
topol
Profík

Poslaťod IvoRo » 20 Máj 2019, 17:38

topol píše:EGR má určitě svůj význam ale já jsem už starší "chalán" a neumím se smířit s tím ,že výfuk jde zpět !!! Podle mě je to asi tak jako když bych si "prdnul do talíře a měl bych to sníst !!!!!

:grin: :grin: :grin: Tak to je dobrý :grin: :grin:
SPARK
AVEO 1,4
LEGANZA automat
FORD S-Max 4x4
Obrázok užívateľa
IvoRo
Profík

Späť na KALOS

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť