-->

Výměna cívky imobilizéru na startéru

Re: Výměna cívky imobilizéru na startéru

Poslaťod alvin » 13 Feb 2018, 14:50

Ahojte, ako čítam o tej cievke imobilzéra,mne sa toto sporadicky objavuje presne od 15.9. minulého roka,ale vždy po výmene, či len otočení kľúča naštartuje. Chcem sa spýtať,či je nutný servisný zásah, či hrozí,že raz z ničoho nič už nenačíta žiaden kód ,alebo znesie to kľudne odklad ? Či sa riadiť zásadou,kým ide netreba sa do toho vrtť,alebo, naopak nepokúšať osud,ako je to pri iných elektrodieloch,že raz,bez výstrahy vynechá nadobro a šlus ?
Stretol som sa totiž z protichodnými názormi a mienkami aj servisákov, viď TU:
http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=5&t=11307
HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" :D,okolo 120 000Km,100 000 otočených cestou z Daewrolet zrazu :D ,predtým MATIZ 0.8/2003, na ten nedám dopustiť,ešte predtým TICO SX
,člen GETZclub.net
Obrázok užívateľa
alvin
Profík

Poslaťod Slam » 14 Feb 2018, 16:48

@Skodovak: Já mám mladou Legu a jezdím s ní jen svátečně (na výlety), takže natočeno mám jenom cca 204 000.

@alvin: To hold záleží na tom, jak máš rád adrenalin. :lol: Mně se to projevovalo pár let a postupně se to zhoršovalo. Většinou se to dalo (zkusit podruhé nebo potřetí), ale teď naposledy jsem musel jednou snad 10x a to není nic příjemného, když je auto plné lidí a pár desítek km od domova. :-Hm

PS: Na tom odkazu jsou i celkem nesmysly (u mě rozhodně nezáleželo, jak rychle znovu startuji, no třeba u Hyundaie je to jiné) a hlavně bych se s takovou banalitou necpal do drahého značkového servisu.
Mně cívka stále 540 Kč (http://www.czdrafel.cz/civka-imobilizeru-original-gm-p10325), ale vypadá bytelněji než ta na fotce pro Getze (a ten prstýnek mám osvětlený před nastartováním):

Obrázok
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Poslaťod alvin » 15 Feb 2018, 06:54

Slam,vďaka za radu. Zatiaľ to beriem tak športoo, vždy na 2.pokus sa tá kontrolka rozsvietie,ale nerobí to ,zatiaľ, nejako veľmi často. Beriem to tak športovo, keď napokon vždy chytí,že zas wartburga kedysi som musel x-krát roztláčať,tam zas zvykol blbnúť štartér :D :D :D :D :D :D :D . takže to nie je nejaké,akútne,ako som si aj myslel,len som sa potreboval v tom utvrdiť
HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" :D,okolo 120 000Km,100 000 otočených cestou z Daewrolet zrazu :D ,predtým MATIZ 0.8/2003, na ten nedám dopustiť,ešte predtým TICO SX
,člen GETZclub.net
Obrázok užívateľa
alvin
Profík

Poslaťod alvin » 06 Mar 2018, 12:48

P.S. komu by to pomohlo, dám ešte jednu radu, od nášho technika v práci, čo má sam Veľrybáka, t.č, ho dal tušim dcére, že treba pravideľne striedať tie kľúče,ktorým sa štartuje. Potom sa rozsvieti kontrolka imobilizéru vždy na 1. raz
,člen GETZclub.net
Obrázok užívateľa
alvin
Profík

Poslaťod Slam » 07 Mar 2018, 12:54

Na Leganze jsem si ničeho takového nevšiml, když jsem zkoušel 3 klíče, co k autu mám. Všechny 3 se mi chovají stejně hned napoprvé, je jedno, který zrovna použiju. :geek: Po výměně cívky už mi nezůstal imobilizér svítit nikdy.
Ale taky mám radu - klíče je třeba střídat v delším intervalu, ono si to totiž ještě tuším asi 15 minut pamatuje správný kód z toho předešlého klíče! :-Oo
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Predchádzajúci

Späť na Technická sekcia - pomoc a rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia