-->

Už je čas na letné gumy??????

Re: Už je čas na letné gumy??????

Poslaťod rudla » 09 Apr 2014, 19:27

Super cena :!:
Daewoo Tacuma 2002 1.8 LPG - 72 kW
Obrázok užívateľa
rudla
Profík

Poslaťod topol » 08 Apr 2019, 19:54

Dával jsem to k sousedům a sem se to taky hodí !
Pěkný den .
No hledal jsem kam to napsat a sem se to hodí. Tak jsem přezul na letní ale to určitě nejsem sám. Tak že o co jde.
Nebudu to hledat ale někde bylo psáno, že "hlinikáče" se dávají hlavně proto, že jsou lehčí a tím je nižší spotřeba !!! No a samozřejmě taky taky pro parádu ! Jenže mě zůstala jen ta "paráda"!
No a protože mám digitální závěsnou váhu tak jsem zvážil jak zimní plecháče tak i letní "hlinikáče ".No a výsledek mě docela překvapil protože zimáky na plechu váží 14,68 kg a letní 14,78 kg !!! Letní o 10dkg jsou těžší !!! Taže holt "frejeřina" něco stojí !
No ještě jsem namontoval na každý kolo měřič tlaku ,teploty. No a protože jsem měl kovové čepičky které váží 4,35 g a tyto se snímačema 10,20g! takže budu muset na vyvážení. Jinak upřesňuji typ ,který jsem koupil.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!

https://www.youtube.com/watch?v=YFZ3QbK7M90
topol
Profík

Poslaťod conpet » 09 Apr 2019, 20:15

To je pravda s tou váhou, vždycky když přezouvám leganzu na originální letní , tak si říkam že jsou těžký jako prase.
Sorry Bille , já jedu na LINUXU
Obrázok užívateľa
conpet
Profík

Poslaťod Slam » 10 Apr 2019, 11:52

Mně teda moje zimní plecháče přijdou znatelně těžší než letní "hlíny", ale nevážil jsem je.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Poslaťod Skodovak » 12 Apr 2019, 13:58

Já mám originál hlíny na zimu, a oproti letním hlínám (nevím co to je zač ale docela slušivé kolečka) je to jako nosit odlitek ze šedé litiny :oops: Asi korejci používali nějaký těžký hliník :lol:
Daewoo Matiz, rok 1999, oranžová metla, najazdené 147 700km.
Moj mazlíček, moje srdiečko :-7 , moja láska, moj Šunkovec. Dokial nás STK nerozdelí!
Obrázok užívateľa
Skodovak
Profík

Poslaťod topol » 27 Apr 2019, 20:10

Pěkný den .
Jak začít. To ,že mám už nasazeny letní gumy je jasný. Že jsem si koupil a nasadil měřiče tlaku tak to jsem taky psal. Že jsem byl ve čtvrtek
Praze a bylo +26°C. A teď ten problém nebo dotaz no zkrátka co vy nato ? Pneumatiky při těch 15°C jsou na předepsaných 2,1 atm. ale když jsem jel
do Prahy a bylo +26 °C tak to vylezlo až na 2,4 atm !!! Samozřejmě po dobrém asfaltu žádný problém ale to už je cítit ,když najedu na sirku / to jsem samozřejmě přehnal / no ale nějaký nerovnosti však víte o čem mluvím. Dřív jsem jezdil hodně na dusíku ale teď tady v blízkost není a taky jsou různé názory.
Já si ten dusík seženu. I když sakramentská "technika" dřív ,když jsem neměl měřáky tak když to hodně drncalo tak jsem upustil a nebo trochu přifouk .
No nic dám dusík a trochu snížím ale hlavně ať nám jezdí a nedrncá !

https://www.pneumag.cz/1322/plneni-pneu ... bo-vzduch/
https://www.axa-pneu.cz/clanky/ze-sveta ... lyn-v-pneu
topol
Profík

Predchádzajúci

Späť na Všeobecný pokec

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť