-->

Clio II - blikající kontrolka CHECK (motoru)

Clio II - blikající kontrolka CHECK (motoru)

Poslaťod Slam » 22 Jan 2020, 10:53

Zdravím kolegové,
včera odpoledne cestou z práce (trasa cca 15 km, stalo se to ve druhé půlce cesty) mi najednou z ničeho nic (předtím se nikdy nic podobného nestalo) začala pravidelně blikat kontrolka CHECK (viz video kontrolky [17,4 MB]), když jsem jel rychlostí přes 60 km/h a zase přestala blikat, když jsem se dostal pod rychlost 50 km/h. :oops:

Auto mi přišlo, že reaguje na plyn líně. To vydrželo až do cíle cesty, když jsem zastavil před barákem. Motor se chvěl a bafal jako starý traktor (viz video motoru a výfuku [20,3 MB]).
Dnes ráno ale normálně naskočil a stejnou cestu zpět do práce tento problém nenastal (viz video motoru a výfuku [25,2 MB]).

Může mě prosím někdo nasměrovat, o co by se mohlo jednat a jak je to vážné?

Je pravda, že mám poměrně často špatné starty zastudena - startér točí jak divý (baterie před pár dny pro jistotu dobita na nabíječce), občas to i škytne, ale ne a ne naskočit, až to po různě dlouhé době konečně naskočí.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Re: Clio II - blikající kontrolka CHECK (motoru)

Poslaťod peha » 22 Jan 2020, 21:38

Záhadná závada,já som bojoval s checkom 3 roky a tak som tu mrchu pripojil na kontrolku oleja a mám pokoj :D Lenže pravdou je že mne nič nebrblalo a motor sa chová tak ako stále takže len blbá kontrolka.Na to čo s tým máš musíš nájsť super opravára ( já som takého nenašiel a vymenil som okrem motora všetko tedy čidla ale aj mechanické veci a mrcha svietil tedy blikal stále) Tak držim palce aby sa ti to podarilo.
Leganza CDX 2,0 - Biela Kráska-Podsvietená , 16 alu , LPG Landirenzzo V-05 , JVC KW-AVX730 , HERTZ, ----Elegante Forza----

xxxxxxxxxxxx http://pepino65.rajce.idnes.cz/ xxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx http://www.infonoviny.sk/ xxxxxxxxxxx
Sme DAEWOO , Sme légia , Neodpúštame , Nezabúdame , Očakávajte nás
Obrázok užívateľa
peha
Administrátor

Poslaťod Skodovak » 23 Jan 2020, 21:15

Slam: Pokud znovu závada nastane, jdi k motoru, a nejspíš tam budeš mít zapalovací moduly (na každé svičce indukční cívka), tak je zkus postupně vytahovat (pozor, může kopat), a ta, při které vytažené nezmění motor zvuk, ta je vadná. Něco tam nepálí prostě, kdybys s tím přijel, tak do půl hoďky objevíme co to je. Ale to by měl každý mechanik objevit, prostě to nepálí na všechny válce.
Případně pokud bys měl chuť to řešit sám, písni mi, mohu ti případně radit na dálku.
ex Daewoo Matiz, rok 1999, oranžová metla, najazdené 200 000km (pri registrácii 147 700km)...
Daewoo Leganza 2.0 rok 1999, BORDÓ KRÁSKA!!! Najazdené 306 000km
Obrázok užívateľa
Skodovak
Profík

Poslaťod Slam » 24 Jan 2020, 18:27

Dík za nabídku :-P, ale zatím se ta závada po 3 dnech znovu neprojevila (ale včera jsem našel na krytu motoru prachová peříčka, tak mi tam mohla nějaká mrcha i s kořistí něco počochnit). Taky jsem si všiml, že mi přestal fungovat klakson... :-/s

Z Renault fóra: Blikajici check engine prozrazuje prave probihajici chybu, nejcasteji vynechavajici valec. Diagnostika rekne, ktery. Muze to byt kontakt na zapalovacim kabelu, svicka, civka, vstrikovac, kompresni tlak.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
Renault Clio 1.2 RT (2001) - po městě atp.
Obrázok užívateľa
Slam
Profík

Späť na Technická sekcia - pomoc a rady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia